rekonštrukcia a nadstavba
28
May

Rekonštrukcia pod Slavínom

Jedná sa o dvojgeneračný rodinný dom s dvomi bytovými jednotkami. Prvá z bytových jednotiek je situovaná na prízemí pôvodnej rekonštruovanej časti objektu a druhá bytová jednotka tvorí ostávajúcu časť domu. V zadnej časti objektu je novonavrhovaná prístavba, ktorá slúži ako garáž s dvoma parkovacími miestami. Vstup do bytovej jednotky je riešený z prízemia, kde sa nachádza aj príslušenstvo daného bytu. Na druhom nadzemnom podlaží ja navrhovaná hlavná spálňa s vlastným rozmerným šatníkom, dve detské izby, dve kúpelne a obytná kuchyňa s východom na slnečnú zelenú terasu nad garážou. V obytnej kuchyni sa nachádza dominantné priestranné schodisko na stene z benátskeho štuku, ktorým je sprístupnená CUBE, výhliadka určená pre ubytovanie hostí a organizovanie večierkov. Ide o menší apartmán s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Materiálovo je celá nadstavba z nízkoenergetického montovaného systému tectum – drevostavba. Jedná sa o drevenú nosnú konštrukciu zo stĺpov a trámov, ktoré sú prekryté a zavetrené väzníkovým dreveným systémom v prevedení plochej strechy. Obal budovy je z hofatexu, ktorý umožňuje stavbe dýchať a nepotrebuje zvlášť parozábranu. Steny sú izolované climatizérom – bázou celulózy s prímesami proti škodcom. Jedná sa o fúkanú izoláciu, ktorá umožňuje dokonalé vyplnenie všetkých medzier a nedochádza vďaka nej po aplikovaní k tepelným stratám. Vrchná bytová jednotka je v štandarde pasívneho domu.
Technologicky sú obe bytové jednotky napojené na samostatné okruhy kúrenia nezávislé od seba. Jedná sa o plynové kúrenie.
Okná sú hliníkové Ral 9004, fasáda bude omietnutá silikátovou omietkou v kombinácii s obkladom z pálených tehál, ktoré pochádzajú z časti zbúranej atiky, a ktoré budú ošetrené a nalepené na fasádu podľa projektu.