drevodom
13
Aug

Drevostavby

Chránim zdravie celej rodiny

Drevostavby - Chránim zdravie celej rodinyVďaka difúzne otvorenej stene drevostavby je v drevodome optimálna vlhosť priaznivo pôsobiaca na dýchacie ústrojenstvo. Práve preto sa tento typ stavby nazýva aj envirodom. Život v takomto dome poskytuje komfort a ochranu zdravia vašim deťom aj vám. Pohoda vo vnútri obydlí je závislá predovšetkým na teplote vzduchu a jeho vlhkosti. Vlhkosť vzduchu dokonca v zimnom období v bežných domoch klesá na úroveň vlhkosti na Sahare. Primeraná vlhkosť vzduchu vám pomôže predísť vysušovaniu sliznice a tým aj ochoreniam dýchacích ciest a prispeje k spokojnejšiemu životu a zdravšiemu bývaniu.


Bývam za 90 dní

Drevostavby - Bývam za 90 dní. Štvrtok: Sťahujeme sa domov =DTieto tri mesiace sú podľa nás práve tá “zlatá stredná cesta”. Za 90 dní, od dokončenia základnej dosky, môžete svoj nový dom začať zariaďovať. Samotná základná doska musí prejsť veľmi dôležitým procesom zrenia. Musí sa usadiť na podloží, aby sa predišlo prípadným prasklinám alebo zatekaniu. Túto fázu neurýchlime, a práve preto tento čas nezahŕňame do času samotnej výstavby. Ak si však budete priať tento čas skrátiť, na vašu žiadosť necháme spraviť geologický rozbor, ktorý nám presne povie, ako sa bude podložie správať.


Šetrím energiu a peniaze

Drevostavby - Šetrím energiu a peniazeDrevostavba je ekologicky a ekonomicky prínosným spôsobom výstavby nízkoenergetických domov. Jednak vďaka použitiu dreva ako stavebného materiálu ako aj výraznej úspore energií na vykurovanie.Pri vhodnej kombinácia materiálov a stavebných prvkov vieme dosiahnuť až charakteristiky domu pasívneho.

Drevodom ako stavba nie je o nič horšia ako klasický murovaný dom. Veľa názorov neskúsených stavebníkov na drevodom je negatívnych. Prečo? Existuje jednoduchá odpoveď. “TEHLA JE TEHLA”. Omyl slovenského stavebníctva. Drevostavby, hlavne rodinných domov, sú z globálneho hľadiska pokryté na viac ako 60% našej planéty. Prečo drevostavby? Najviac pozitívnych faktorov má jednoznačne drevodom. Napríklad, drevodom máte na kľúč postavený už do dvoch týždňov. Do dvoch týždňov sa doň môžete naozaj sťahovať. Hypotéku treba platiť a prečo by ste mali čakať mesiac na vyzretie betónového stropu, venca, ďalšieho venca na poschodí a milión zdĺhavých procesov pri murovanom dome? Ďalšou veľkou výhodou drevodomu je jeho variabilita. V drevodome môžete jednoducho zmeniť celú dispozíciu. Nepáči sa Vám kompozícia vašej obývačky? V drevodome ju zmeníte bez zásahov do nosných múrov, ktoré dokonca v drevodome nie sú obvyklým prvkom. Môžete si v kľude meniť priečky, otvory v stenách či posúvať okná bez náročných mokrých procesov.

Výhody obvodového plášťa drevodomu je ľudovo povedané, že stena dýcha. Drevodom má špeciálnu skladbu obvodového muriva a to difúzne otvorený panel, ktorý vlhkosť z interiéru prepúšťa a z exteriéru nevpúšťa dnu. Funguje to ako parozábrana pri stope každého domu. Drevodom dýcha a nedrží v sebe vlhkosť. Drevostavba je veľmi presná stavba. Neexistujú odchýlky, keďže sa prevažne vyrábajú strojovo vo fabrikách špecializovaných na výrobu a montáž drevostavieb. Na stavbu Vášho domu Vám prinesú na hotovú základovú dosku celý dom, ktorý je presný ako hodinky a poskladajú Vám ho už za pár hodín.

Hrúbka stien drevodomu. Obvodová stena pre nízkoenergetický drevodom začína na 250mm, čo znamená, že Vám z múry z Vášho domu zaberajú len polovicu oproti murovanému domu. V praxi to znamená, pri 100m2 plochy rodinného domu, máte v drevodome jednu 10 m2 izbu navyše. Vnútorné priečky sú prevažne zo sadrokartónu od 100mm do 200mm, v závislosti od akustickej izolácie medzi izbami (hluk). Hluk sa v dome nešíri cez steny, ale cez spoje steny k ostatným stenám, podlahy a stropu, ale o tom si viac povieme na blogu.

Pasívny drevodom je možné dosiahnuť v stavebnom systéme drevodom oveľa lacnejšie ako pri ostatných stavebných systémoch ako je murovaný dom, alebo polomontavaný dom. Dokonca nie je nutné ani prehnane hrubé izolované tehlové murivo 600mm, ale 300mm. Pasívny dom samozrejme dosiahnete pri dodržaní viacerých faktorov, nie len materiál je dôležitým faktorom, hoci stavebný materiál je dôležitý prvok pasívného domu. Tiež sa viac dozviete na našom blogu o faktoroch pasívneho rodinného domu.

Poslednou, určite nie najmenej dôležitou výhodou drevodomu je fakt, že pri určitých nepredvídateľných udalostiach sa Vám drevodom odmení nízkymi nákladmi na demoláciu a vyčistenie staveniska. Ide o požiar. Pokiaľ sa Vám prihodí incident s ohňom v murovanom dome, máte smolu dvakrát. Najskôr z dôvodu nešťastia zo straty domova a v druhom rade z nečakaných výdavkov pri vyčistení staveniska od obhorených tehál,  stropov a mnohých zbytočností, ktoré Vám ostanú zhorené na stavbe a treba ich odstrániť firmou na prácu určenou, lebo sa nedajú znova použiť ani opraviť. Pri zhorenej drevostavbe tento problém nemáte, lebo drevo zhorí do tla a síce ste prišli o domov, ale ušetrili ste na demolačných prácach minimálne 5000Eur. Neželáme Vám v žiadnom prípade nič podobné vo vašom rodinnom dome, len chceme aby ste boli čo najlepšie informovaní o všetkých vlastnostiach drevodomu.