HOLODOM

Holodom vo všeobecnosti predstavuje postavený dom, ktor neobsahuje nasledovne: povrchové upravy podláh (parkety, dlazby), obklady, sanitu, Svietidla, interierove dvere, exterier domu(spevnené plochy ani zatravnenie a terénne upravy) inak je to uplne hotovy dom s kurenim, vymalovany základnou bielou formou, omietnuty, zateplení. V podstate neobsahuje prvky, ktore nie je mozne presne definovat v cenovej relácii, kedze kazdy klient ma iny štandard aj vkus.

Holodom  - je hotový dom, ktorý neobsahuje : parkety, dlažby, obklady, zásuvky, vypínače, svietidlá, interierové dvere, sanitu, a nábytok. Holodom je komplet hotový dom, v ktorom stačí osadiť 1ks WC a 1ks umývadlo, zábradlie na schodisko a možete dom skolaudovať.

images (1)Samotný holodom po konštrukčnej stránke obsahuje:
  • interiér: už spomínané rozvody a kotol, zvislé a vodorovné nosné konštrukcie, priečky, ak je stavba dvojpodlažná, tak aj schodisko, ak je plánovaný kozub, potom aj komínové teleso, omietky a aspoň jeden základný náter maľovky, okná a vchodové dvere,
  • exteriér: spomínané napojenie na VIS, zateplenie, omietky (s výnimkou poslednej farebnej vrstvy), strecha s krytinou, komín, bleskozvody, garáž opatrená garážovou bránou, betónovou mazaninou a omietkou, či strechou a pod.

Samotný holodom po konštrukčnej stránke neobsahuje:

  • Interiér: Interiérové dvere, podlahy, svietidlá, vypínače a samotné prvky sanity s ich samotným napojením.
  • Exteriér: oplotenie pozemku, terasy, okapové chodníky a chodníky či parkovacie plochy opatrené vpusťami.
Dôvodom pre absenciu týchto prvkov je fakt, že ide o prvky, ktorých výber je závislý na konkrétnom klientovi, rovnako ako aj ich estetické a kvalitatívne vlastnosti. Od nich sa následne odvíja cena, ktorá je vždy, pri každom investorovi na základe jeho výberu iná a má vplyv na konečný rozpočet stavby.
« »

Pridaj komentár